poniedziałek, Czerwiec 1st, 2020

You are here: / Makita ea3200s35a / Zabudowa balkonów

Zabudowa balkonów

Zabudowa balkonów
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

zabudowa-balkonow-6Zabudowywanie balkonów staje się coraz powszechniejsze w naszym kraju. Jest ku temu co najmniej kilka powodów. Pierwszy to taki, że wiele mieszkań w Polsce jest małych, a dzięki zabudowie balkonu zyskujemy dodatkową przestrzeń użytkową nienarażoną na działanie czynników atmosferycznych. Tak zabudowany balkon może być użytkowany w zależności od preferencji – do wykonywania różnych prac, a także jako miejsce przechowywania rozmaitych rzeczy.

Oprócz dodatkowej przestrzeni zabudowa balkonów daje ochronę przed hałasem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami powietrza. Stanowi wtedy dodatkową barierę. Jest to szczególnie przydatne w hałaśliwych okolicach lub na niskich kondygnacjach. Zabudowa balkonu to także świetna bariera szczególnie przed niskimi temperaturami w zimie, które zredukuje wyziębianie się mieszkania. Inna pożyteczna funkcja to dodatkowa ochrona przed włamywaczami, co jest szczególnie przydatna na najniższych piętrach.
Wykonywaniem profesjonalnych zabudów zajmują się firmy, które znajdziemy bez problemu w internecie. Istnieją różne metody, ale do wyboru są zasadniczo dwa rodzaje szyb: ramowe i bezramowe. Niezależnie od rodzaju, szyby są zdejmowalne, dzięki czemu łatwo je utrzymać w czystości. Tak wykonana profesjonalna zabudowa balkonu nie zaburzy estetyki całego budynku i będzie się komponować z jego resztą.

Przeczytaj także inne nasze artykuły o architekturze:

YOU MIGHT ALSO LIKE